Vaničkování

Vaničkové plavání je jednou z mála činností, kterou můžete se svým miminkem absolvovat v prvních týdnech a měsících jeho života.

Miminko vracíte do vodního prostředí, na které je zvyklé, vždyť deset lunárních měsíců se vyvíjelo v plodové vodě. Pokud mu nabídnete vanu plnou teplé vody, máminy nebo tátovy ruce, bude vaše miminko spokojené. Jakmile jako rodiče zvládnete manipulaci na suchu a jistotu jak své miminko správně držet ve vodě, nemusíte se bát, že vám miminko ve vodě vyklouzne a můžete si spolu užít otevřenou náruč vody.

 

Naleznete u nás..

 

Jemná péče rodiče pod vedením lektorky na individuální lekci, která probíhá v připraveném prostředí určeným pouze pro rodiče a děťátko (ve věku od 6 týdnů – 6 měsíců).

Vaničkování probíhá ve speciální vaně, která je napuštěná čistou vodou z vodovodu, bez další chemické úpravy. Teplota vody se pohybuje okolo 34-37°C.

 

Pomůžeme Vám s osvojením správných úchopů, handlig, manipulaci s děťátkem pro plavání miminka při péči i koupání.

Probudíme kladný vztah rodiče i dítěte k vodnímu prostředí.

Podpoříme otužení organismu dítěte vzduchem, vodou i aktivním pohybem.

Vědomou aroma masáž dítěte v poloze na zádech, na závěr lekce, pro uvolnění.

Součástí lekcí jsou konzultace péče o miminko, ale také sledování psychomotorického vývoje děťátka.

Na lekci pro sebe pohodlné oblečení, které si určitě umokříte pokud budete vaničkovat také. Doporučujeme krátký rukáv/tílko a kraťasy, teplota místnosti je uzpůsobena miminkům. 

Nezbytnosti pro dětátko vhodné pro osušení (tetra osuška a froté osuška nebo župánek) a masáž (látková plena, olejíček nebo pleťové mléko pokud chcete používat váš, jinak máme pro děťátko nachystáno), včetně náhradního oblečení, nezapomeňte na čisté plenky, suché a vlhčené kapesníčky, oblíbené hračky, případně dudlík.