Vaničkování

Vaničkové plavání je jednou z mála činností, kterou můžete se svým miminkem absolvovat v prvních týdnech a měsících jeho života.

Miminko vracíte do vodního prostředí, na které je zvyklé, vždyť deset lunárních měsíců se vyvíjelo v plodové vodě. Pokud mu nabídnete vanu plnou teplé vody, máminy nebo tátovy ruce, bude vaše miminko spokojené. Jakmile jako rodiče zvládnete manipulaci na suchu a jistotu jak své miminko správně držet ve vodě, nemusíte se bát, že vám miminko ve vodě vyklouzne a můžete si spolu užít otevřenou náruč vody.

 Naleznete u nás..

 Jemná péče rodiče pod vedením lektorky na individuální lekci, která probíhá v připraveném prostředí určeným pouze pro rodiče a děťátko (ve věku od 6 týdnů – 6 měsíců).

Vaničkování probíhá ve speciální vaně, která je napuštěná čistou vodou z vodovodu, bez další chemické úpravy. Teplota vody se pohybuje okolo 34-37°C.

 Nedílnou součástí lekcí je pomoci rodiči s osvojením správných úchopů, poradíme vám jak na manipulaci s děťátkem při péči i koupání. Konzultujeme s Vámi celkovou péči o miminko a kontrolujeme jeho správný psychomotorický vývoj.

Probudíme kladný vztah rodiče i dítěte k vodnímu prostředí.

Podpoříme otužení organismu dítěte vzduchem, vodou i aktivním pohybem.

Na závěr lekce, pro uvolnění, masáž miminka – ukážeme, naučíme, provedeme tak, abyste si mohli doma společně s miminkem vytvořit svůj vlastní rituál.

Na lekci pro sebe: pohodlné oblečení – doporučuje krátký rukáv/tílko a kraťasy, teplota místnosti je uzpůsobena miminkům. 

Nezbytnosti pro dětátko: osuška, látková bavlněná plena 2x, jednorázová podložka na přebalování, olejíček (pouze pokud chcete používat váš), náhradní oblečení pro miminko, čisté plenky napřebalení, vlhčené ubrousky, oblíbené hračky, případně dudlík